el12 Opole Politechnic Band Generacja 2.0 

el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0 to nowy projekt muzyczny, którego premiera miała miejsce 22 maja 2021 roku podczas II rejsu IX edycji "Z orkiestrą po Odrze". Pomysł i kształt zespołu narodził się w październiku 2020 roku podczas jednego z wieczorów XXIV edycji Warsztatów Muzycznych. Pomysłodawcą projektu jest Przemysław Ślusarczyk. Zespół rozpoczął pracę nad nowym repertuarem w styczniu 2021 roku. Repertuar stanowią utwory z pogranicza jazzu, rocka, popu, z elementami bluesa wzbogacone o improwizacje. Działalność zespołu jest niekomercyjna.

Zespół tworzą muzycy rekrutujący się z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej Opolskiego Elektryczniaka:

- Bartosz Dorosiewicz - saksofon tenorowy,

- Michał Duszak - gitara basowa,

- Gustaw Rydzak - instrumenty perkusyjne,

- Przemysław Ślusarczyk - stage piano,

- Rafał Ślusarczyk - instrumenty perkusyjne.

 

Sylwetki muzyków:

  • Bartosz Dorosiewicz - saksofon tenorowy

Gra na saksofonie już 12 lat. Ukończył PSM I stopnia w Opolu. Kontynuuje swoją edukację w PSM II stopnia w Opolu. Jest również uczniem Opolskiego Elektryczniaka - kierunek technik informatyk. Aktywny członek Orkiestry Dętej ZSE w Opolu.

 

  • Michał Duszak - gitara basowa

Gra na gitarze basowej od 4 lat, jest samoukiem. Jego skrytym marzeniem jest nauka gry na kontrabasie. Jest otwarty na wszelkie style muzyczne i lubi eksperymentować. Uczył się w Opolskim Elektryczniaku - profil technik informatyk. Aktywny członek Orkiestry Politechniki Opolskiej. Obecnie student Politechniki Opolskiej (informatyka).

 

  • Gustaw Rydzak - instrumenty perkusyjne

Mgr inż. informatyk. Absolwent Politechniki Opolskiej. Edukację muzyczną i grę na perkusji rozpoczął w 2009 roku. Od 2011 roku aktywnie uczestniczy we wszystkich projektach muzycznych związanych najpierw z Orkiestrą Dętą Opolskiego Elektryczniaka a potem z Orkiestrą Politechniki Opolskiej, el12 Opole Politechnic Band. Działalność artystyczna to także czynny udział w zespołach: Dźwięki Kolorów Retro (od 2013) i Red Inn (od 2017) z którymi nagrał parę płyt. Obecnie pracuje nad stworzeniem aplikacji dla perkusistów.

 

  • Przemysław Ślusarczyk - stage piano

Opolski kompozytor, dyrygent, manager kultury. Pomysłodawca wielu nagradzanych akcji promujących opolską twórczość artystyczną w nietypowy sposób m.in. "Opolski Ekspres Dęty" czy "Z orkiestrą po Odrze". Jego kompozycje były nagradzane i wykonywane w Polsce i za granicą. Dyrygent specjalizujący się w pracy z orkiestrami dętymi (Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestrą Dęta Opolskiego Elektryczniaka, Grudzicka Orkiestra Dęta). Działa artystycznie w wielu obszarach kultury. Prywatnie fan kolei żelaznej (Ostatnia Fabryka Parowozów). Więcej o artyście na stronie: https://przemyslaw.slusarczyk.eu 

 

  • Rafał Ślusarczyk - instrumenty perkusyjne

Zafascynowany perkusją i instrumentami perkusyjnymi od najmłodszych lat. Działa aktywnie i koncertuje od 2016 roku z zespołami orkiestrowymi w ramach el12 Opole Politechnic Band - grupy koncertowej i nie tylko. Absolwent klasy perkusji NSM I stopnia "Preludium" w Opolu. Prywatnie miłośnik tenisa, wędkarstwa i gotowania. Muzyk Orkiestry Politechniki Opolskiej. Więcej na: https://rafal.slusarczyk.eu